Akumulator z rozwiązaniem Fein SafetyCell, która chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim wyładowaniem. Poza monitorowaniem poszczególnych ogniw akumulatory mają funkcję awaryjnego wyłączania, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Akumulator i narzędzie są połączone osobnym przewodem komunikacyjnym. W razie przeciążenia następuje automatyczne wyłączenie narzędzia, co chroni je przed uszkodzeniem.
Milwaukee oferuje zaś nowoczesne baterie Red Lithium-Ion, które działają bez zaniku mocy nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych (od -20 do +50 °C). Zastosowana w narzędziach Milwaukee „inteligentna” elektronika Redlink Plus dostarcza zaawansowane cyfrowe zabezpieczenie przeciążeniowe dla narzędzia i akumulatora, a indywidualne monitorowanie ogniw optymalizuje czas pracy narzędzia i zapewnia długą trwałość akumulatora.
Z kolei Makita zaproponowała użytkownikom ładowarkę Makstar, która „dba” o baterię, rozpoznaje jej historię i dobiera optymalny i łagodny system ładowania
Dla tych, którzy potrzebują „więcej mocy”, Makita stworzyła specjalny adapter, który pozwala na zastosowanie jednocześnie dwóch akumulatorów w jednym urządzeniu.
Wysokowydajne oraz wysokopojemne baterie 5 Ah marki Hitachi, wyposażone w zaawansowany system gwarantujący ich stabilną pracę. Rolą elektronicznego systemu MPC jest zabezpieczenie baterii przed wpływem trzech najczęściej spotykanych w warunkach roboczych zagrożeń: nadmiernego rozładowania, przeładowania i przeciążenia.
Metabo oferuje akumulator LiHD. Całkowicie nowa konstrukcja elektromechaniczna i wzmocnione przewody prądowe w połączeniu z bardziej aktywnym materiałem umożliwiają znaczne zwiększenie pobieranej mocy. Dzięki temu dostępna jest większa ilość energii użytkowej. Masywne styki przewodzą prąd o większym natężeniu, a zwiększone powierzchnie styku i łączniki ogniw ze specjalnego stopu miedzi pozwalają zmniejszyć straty.
Wirless Charging System marki Bosch – technika bezprzewodowego ładowania baterii. Wykorzystywane jest zjawisko indukcji elektrycznej. Wzbudzone w podstawie ładowarki pole magnetyczne jest odbierane przez specjalny układ wmontowany w obudowę akumulatora. Rozwiązanie tego typu z pewnością przyspiesza pracę, jednak akumulator wciąż musi stykać fi zycznie się z ładowarką.
© 2024 InfoMarket